Domuz sürüsü Ürgüp’te böyle görüntülendi

Nevşehir’in Ürgüp ilçesi hodul mevkiinde bir vatandaşlar tarafından görüntülenen domuz sürüsü görenleri hayrete düşürüyor. İşte insanı dehşete düşüren 10’larca yaban domuzunun o görüntüleri….

Nevşehir’in Ürgüp ilçesi Hodul Dağı Mevkii’nde bir vatandaşlar tarafından görüntülenen domuz sürüsünün özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde tarım arazilerine büyük zarar verdiği öğrenildi. FİB Haber Merkezi tarafından edindiğimiz bilgilere göre, onlarca domuzun yer aldığı sürünün tarım arazilerine zarar verdiğini belirten vatandaşlarımız sosyal medyada yaptığı paylaşımda “Nevşehir’in Ürgüp ilçesi Yeşilöz köyü Hodul Dağı eteklerinde  tarım arazileri domuz sürüsü nün istilasına uğramış olup, bu mevkiiide yer alan bağlar, ekili tarlaları domates ve birçok tarım ürünlerine zarar vermektedir. Buradan İl Tarım Müdürlüğü’ne Ziraat Odası’na ve ilgili kurumlara sesleniyoruz.  Bu soruna acil bir çözüm bulsunlar yoksa böyle devam ederse sürü her gecen gün daha da çoğalarak tarım arazilerine büyük zararlar vermektedirler. Allah muhafaza tarımda çalışan insanlarımıza da zarar vermeden acil çözüm bulmalarını istiyoruz” dedi. Arazide Kamufle olmakta sorun yaşamayan domuzlar aç kaldıklarında yöre insanı için büyük tehdit oluşturuyor. Nevşehir’in Ürgüp ilçesi Yeşilöz köyünde Hodul Dağı mevkiini adeta işgal eden ve yiyecek arayan domuz sürüsü, bölgede bağevindeki bahçesinde çalışan vatandaşların cep telefonlarıyla işte böyle görüntülendi. Yeşilöz köyü Hodul dağı eteklerinde ki alanda cirit atan yaban domuzları görenleri dehşet içerisinde bırakıyor…   Yabani Domuzlar Nevşehir’de Köylüyü Canindan Bezdirdi Gülşehir İlçemize bağlı Yeşilöz Köyü (Cemel) ve Merkez Kızılırmak Nehri bölgesinde yoğunlaşan ve sürü halinde dolaşan yaban domuzlarınca, bölgedeki yaklaşık 5 bin dekar ekili-dikili alana zarar veriyor.

Hızla artan yaban domuzu populasyonunu azaltmak amacıyla; biran önce Sürek Avları başlatılmalı. Ayrıca görünen o ki, Nevşehir’in Acıgöl ilçesi, Gülşehir ilçesi, Ürgüp ilçesi ve Derinkuyu ilçelerinde hızla çoğalan yaban domuzları için daha etkili bir çalışma başlatılmalı ve sürek avlarının mutlaka devam etmesi gerekiyor. İşte hafta sonunda yaban Domuz sürüsü Ürgüp’te böyle görüntülendi:

 

Bir cevap yazın